Novinky

V tomto roce, konkrétně 6.9.2014 v Třeboni, se opět  naskytla velice dobrá příležitost pro Českou freestyle fotbalovou asociaci zorganizovat ve spolupráci s energetickou společností Eon další soutěž pro špičku českého a slovenského freestyle fotbalu. Celý rok v rámci fotbalového turnaje pro mladé fotbalisty s názvem E.ON Junior Cup 2014 probíhala celorepubliková kvalifikace ve freestyle fotbale, které se mohl zúčastnit každý návštěvních daného regionálního kola. Tato soutěž nesla název E.ON Energy Freestyle. Regionálních kol bylo po celé republice celkem 10.

Z každého regionálního kola postoupili 3 nejlepší soutěžící a ti se spolu utkali ve zmiňované datum 6.9.2014 v Třeboni na Velkém finále. Kromě tohoto finále, které mělo ukázat toho nejlepšího ze všech regionálních vítězů, proběhla i soutěž freestyle fotbalistů, kteří se tomuto krásnému sportu už nějakou dobu věnují. Tato kategorie nesla název E.ON Freestyle Football Cup. Na velkém finále byly připravené opravdu hodnotné ceny. Vítěz každé kategorie vyhrál šek na kompletní náklady pro nadcházející Super Ball 2015, druhý obdržel šek na kompletní náklady na další MČR a třetí získal šek na kompletní náklady pro nadcházející Český pohár ve freestyle fotbale. Na mizině nezůstali ani ostatní soutěžící, kteří se neprobojovali na stupně vítězů. Ti obdrželi velice štědré dárkové předměty od společnosti Eon a hlavního partnera Pumy, mezi kterými byly tričky, míče a batohy.

Oběma kategoriím soudcovaly ty největší hvězdy evropského freestyle fotbalu. Prvním z nich byl Daniel Mikolajek z Polska, který se stal pár týdnů před tímto turnajem čerstvým mistrem Evropy a patří mezi velice kreativní freestylery, druhým byl opět hráč z Polska Pawel Skóra, jedna z největších legend světového Freestyle a zástupce hardcore Freestyle. Posledním z poroty byl Martin Schopf z Rakouska. Tento hráč se pyšní jedním z nejkreativnějších stylů na světě, ve kterém do svých sestav zapojuje mnoho prvků z breakdance. Jeho show vždy vzbudí od lidí neuvěřitelný obdiv.

Celého turnaje se zúčastnilo celkem 22 hráčů z Česka a Slovenska. Soutěžilo se v tzv. battlu, tedy dva hráči proti sobě po dobu tří minut. Mezi největší favority v soutěži E.ON Energy Freestyle patřil Petr Zapletal z Otrokovic a Marek Ledvina z Blanska. Ti se také probojovali do samotného finále, kde byl lepší první jmenovaný Petr Zapletal. Petrovi se tento úspěch podařilo po roce zopakovat, nýbrž tento turnaj vyhrál i v minulém roce. Na třetím místě se umístil Vítězslav Bátovič z Mělníka, který v souboji o třetí místo porazil jednu z největších nadějí českého freestyle fotbalu do budoucna Dušana Kuchaříka.

Všichni čtyři zmínění se také účastnili druhé , té elitní kategorie, E.ON Freestyle Football Cup 2014. Tato kategorie ukázala přihlížejícím lidem opravdu ty nejlepší triky, které jsou u nás a na Slovensku možné k vidění. Na tento turnaj také přijala pozvání slovenská freestylerka Lucia Kevická, která se letošní rok stala vicemistryní světa a v roce 2012 se jí dokonce podařilo vyhrát Super Ball 2012. Ta se ale i přes neuvěřitelné výkony do finále nedostala. Ve finále se spolu utkali Luki Hrůša z Mělníka a Petr Karásek, známý pod přezdívkou Kari a pyšnící se 4 tituly mistra republiky v řadě. Finále bylo tím pravým vyvrcholením turnaje, protože jsme v něm mohli vidět nejen trojobtočový trik provedený do kombinace v podání Lukiho a mnoho nových triků, ale i těžké kombinace nohama propojené přechody do dalších stylů, kterými jsou triky v sedě a triky prováděné horní polovinou těla. Kari ve finále prokázal své dlouholeté zkušenosti, předvedl kvalitní jistý výkon a i díky těmto aspektům ve finále zvítězil. Lukiho je ale třeba pochválit za velice konzistentní výkon po celý turnaj, který mu zařídil cestu až do finále. V souboji o třetí místo se utkal David Grubl s Richardem Hájkem. Tento battle vyhrál Richard Hájek, pro kterého to byl první větší úspěch za jeho pětiletou freestyle fotbalovou kariéru, za což mu velice gratulujeme a doufáme, že tento malý úspěch dokáže v budoucnu zopakovat, ba dokonce vylepšit.

Atmosféra po celou dobu turnaje byla bouřlivá, přihlížející lidé, kteří navštívili velké finále v rámci E.ON Junior Cupu neustále soutěžící povzbuzovali a během přestávek využívali čas k tomu, aby se některé věci naučili. Celý tento skvělý freestylovo-fotbalový den vyvrcholil večerním ceremoniálem, kde se předávaly ceny všem výhercům a kde také proběhla exhibice poroty E.ON Freestyle Football Cupu spolu s Lucií Kevickou ze Slovenska. Všichni svou freestyle fotbalovou show doslova rozbouřili mladé publikum, kterou zakončila Lucia svým saltem vzad s míčem mezi koleny.

Na závěr by ráda Česká freestyle fotbalová asociace ráda poděkovala všem zúčastněným hráčům, porotě za jejich skvěle odvedenou práci, celému týmu organizátorů freestyle fotbalové části a hlavně energetické společnosti E.ON, která poskytla prostředky na uskutečnění této akce.

Video z akce:

 

Kontaktujte nÁs