Novinky

V neděli 4. 3. se v hlavním městě Slovenska, Bratislavě, uskutečnil vůbec první turnaj pro začínající freestylery pořádaný Českou freestyle fotbalovou asociací. Akce situovaná do obchodního domu Polus City Center přilákala 12 účastníků z různých koutů Slovenska i Česka, mezi nimi i čtyři ženy. O organizaci této události se postarala mistryně světa ve freestyle fotbale Lucia Kevická a místopředseda ČFFA Petr Zapletal.

                Do Futbox arény se účastníci začali scházet kolem dvanácté hodiny. Začátkem soutěžící vyslechli instrukce od porotců, kterými na této akci byli Lucia Kevická, Petr Zapletal a Petr Karásek. Od jedné hodiny začal turnaj kvalifikační minutou, po které byli soutěžící dosazeni do pavouka na základě kvality jejich vystoupení. Tuto rutinu nejlépe zvládl Daniel Kománek, který předvedl skvělé triky s minimem chyb. Za ním se do top 8 probojovali přímo Michal Horváth, Jakub Dubina a Marek Hrabovský.

                Turnaj pokračoval K.O. systémem, až se do nejužšího finále dostali Marek Hrabovský a Daniel Kománek. Finálový battle ukázal, že i když jsou oba hráči vedeni jako začátečníci, jejich vystoupení by se neztratilo ani v kategorii profesionálů. Těsný souboj mezi dvěma kamarády nakonec skončil ve prospěch Marka „Hrabi“ Hrabovského. Po fair-play podání rukou a společné fotce převzal Hrabi ceny od organizátorů akce.

                Závěrem chceme poděkovat všem účastníkům turnaje, Futboxu Bratislava, Zbyňkovi Sobotkovi za videodokumentaci a všem lidem, kteří přišli hráče podpořit.

 

Fotografie z akce: přejít

Video z akce:

 

Kontaktujte nÁs